CMD Demir Çelik - Demir Çelik Ürünlerinde Çözüm Ortağınız

0212 528 0374
0537 578 4500
info@cmdcelik.com
Başakşehir - İSTANBUL

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi
Tormak Sanayi Sitesi K Blok No: 8

Pazartesi - Cuma
8:30 - 18:00

Cumartesi: 9:00 - 13:00

“Demir Çelik alanında ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünler için iletişim seçeneklerimizden birini kullanarak bizimle iletişim kurabilir ve her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.”

CMD Demir ÇelikDemir Çelik Ürünlerinde Çözüm Ortağınız

Soğuk Çekme Lama

Sıcak olarak çekilmiş olan demir kütlelerinin tekrar işleme alınması ve çekilmesi ile ortaya çıkan ürünler soğuk çekme lama olarak isimlendirilmektedir. Bilinçli olarak gerçekleştirilen bu işlem ile birlikte çeliğin yapısında bazı değişimler amaçlanmaktadır. Bir yandan esnek, bir yandan pürüzsüz bir yandan da yüksek dayanıma sahip bir çelik elde edilmesi için çaba sarf edilir.

Gerçekleştirilen işlemler ile birlikte çeliğin dayanımı ciddi biçimde yükselmektedir. Çeliğin standart dayanımından daha fazlasına ihtiyaç duyulan durumlarda soğuk çekme lamalar rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Standardın dışında bir dayanıma ihtiyaç duyulduğunda talep edildiğinden özel üretim söz konusu olmaktadır. İşletmeler ebatlar ya da dayanım konusunda özel isteklerini ileterek tam olarak ihtiyaçları olan çeliğe kavuşabilirler.

Soğuk Çekme Lama

Soğuk Çekme Lama Kullanım Alanları

Soğuk çekme lamalar yüksek dayanıma sahip oldukları için kullanım alanları son derece özeldir. Yüksek bir dayanıma ihtiyaç duyulan tüm ürünlerde soğuk çekme lama kullanımı söz konusu olur. Hem ürünlerin hem de kaynak noktalarının dayanımları daha yüksek seviyelere çıkacaktır.  Soğuk çekme lamanın sunacağı bu avantajlardan faydalanmak isteyen işletmeler zaman kaybetmeden siparişlerini verirler.

Soğuk çekme lamaların sıklıkla kullanıldığı alanlar;

  • Zirai makine üretimi,
  • Beyaz eşya üretimi,
  • Yapısal çelik sektörü,
  • Otomotiv sektörü,
  • Makinelerin imalatı,
  • Köprü, yol ve baraj inşaatları,
  • Enerji nakil halatları,
  • Ferforje demir üretimi, şeklinde sıralanabilmektedir.

 

0212 528 0374 Soğuk çekme lama siparişleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İletişim Kur